BOYUT KENAR BANTLARI

Boyut Plastik Ltd. Şti. 2005 yılında kurulmuş olup PVC kenar bandı üretimi ile faaliyetine başlamıştır. 2010 Yılında Alim Şirketler Grubu bünyesine dahil olan Boyut Plastik Ltd. Şti. bu tarihten itibaren yatırımlarına hız vererek ABS ve PMMA gibi mobilya kenar bantlarını ürün gamına eklemiştir. 

Dünya çapında öneme sahip ihtisas fuarlarına katılan (ziyaret eden) Boyut Plastik, bu sayede yapmış olduğu üretimin % 45’ ini (40 Ülke) ihraç ederek sektöründe uluslararası öneme sahip bir üretici haline gelmiştir. 
Ortalama 7000 ton / yıl üretim kapasitesine sahip Boyut Plastik güncel olarak 1000’e yakın renk ve deseni müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Bu sebeple partnerlerimiz satmakta veya kullanmakta oldukları levhalar için gereksinim duydukları renk / desen uyumunu firmamızdan rahatlıkla bulabilmektedir. Bu özelliğini korumak için ARGE faaliyetlerini rutin hale getirerek sektörde kullanılan tüm uluslararası ve yerel levha üreticilerinin dekor / renkleriyle uyumlu haldeki kenar bantlarını en kısa sürede müşterinin beğenisine sunmaktadır.